Prowadzimy profesjonalne doradzwo z zakresu usług komputerowych

Zasilacze do laptopów

  Zasilacz do laptopa, z czasem użytkowania, może ulec uszkodzeniu. Zwijanie i rozwijanie przewodów, wpinanie i wypinanie wtyczki, przenoszenie laptopa z miejsce na miejsce może doprowadzić między innymi do uszkodzenia wtyczki zasilacza,   co powoduje że zasilacz przestaje działać, a wraz z tym pojawia się pytanie: jak dobrać zasilacz do laptopa?

Najważniejsze są parametry. Jeśli wybierzemy słabszy zasilacz do laptopa, istnieje ryzyko, że nie zapewni odpowiedniej ilość prądu do działania laptopa lub jednoczesnego ładowania baterii i działania laptopa.
Mocniejszy zasilacz do laptopa, o wyższym napięciu, spowoduje przegrzewanie się elektroniki oraz potencjalne uszkodzenie baterii lub jej szybsze zużycie.

A więc na co trzeba zwrócić uwagę?

 Napięcie prądu stałego, które podawane jest w voltach (V) – najlepiej, jeśli jest dokładnie takie samo, jak na tabliczce znamionowej albo wartością podaną na laptopie. Teoretycznie przyjmuje się, że próg tolerancji do 1 V, ale nie w każdym przypadku on występuje.

  Natężenie prądu stałego mierzone w w amperach (A) – powinno być takie samo albo ewentualnie wyższe. Pod żadnym pozorem natężenie nie może być niższe, bo podzespoły nie dostaną potrzebnej ilości prądu, co może skutkować ich uszkodzeniem.

  Moc zasilacza, które podawane jest w watach (W) – sytuacja identyczna jak do natężenia. Może być taka sama lub wyższa, bo ostatecznie to laptop decyduje, ile prądu potrzebuje.

  Typ wtyczki – powszechnie producenci korzystają z różnych standardów. Najczęściej spotykamy się z wtyczkami okrągłymi, takie będzie miał zasilacz do laptopa Asus, HP i Acer, ale i tutaj występują różnice na poziomie obwodu zewnętrznego i wewnętrznego. Nawet jeśli wyżej wymienione parametry będą dokładnie takie, jakich potrzebujesz, to źle dobrana wtyczka uniemożliwi podłączenie ładowarki do laptopa  Polaryzacja – prąd stały zawsze płynie w jednym kierunku i jeśli podłączymy urządzenie odwrotnie, po prostu nie zadziała lub może doprowadzić do uszkodzenie laptopa.

Producent ESPERANZA
Kolor Czarny;
7,4 x 5,0 mm – Dell, HP/Compaq;
6,3 x 3,0 mm – Nec, Toshiba, Universal;
6,0 x 1,0 mm – Sony, Fujitsu;
5,5 x 2,5 mm – Toshiba, Nec, Asus, Acer, Fujitsu-Siemens, HP/Compaq, IBM,;
5,5 x 2,1 mm – HP, IBM, Gateway;
5,5 x 1,7 mm – Acer, Dell;
4,8 x 1,7 mm – HP/Compaq, Asus, Nec, Delta, LG, Uniwersalny;
4,0 x 1,7 mm – HP/Compaq;
3,5 x 1,35 mm – Sharp, Dell ;
RODZAJE WTYCZEK:;
Zgodne z ponad 1000 Modeli laptopów i notebooków; Trwałych zamiennych wtyczek zasilania; Wskaźnik LED informujący o pracy urządzenia; współpracuje z urządzeniami Toshiba, Compaq, Samsung, Fujitsu;współpracuje z urządzeniami Acer, Asus, DELL, HP, IBM, Sony, Lenovo,;
Napięcie wejściowe: 100~240V, 50/60Hz;
Prąd: 2.5 – 3.5A, 80W;
7 napięć do wyboru: 12V, 15V, 16V, 18V, 19V, 20V, 24V;
Dla komputerów przenośnych oraz innych urządzeń wymagajacych do 24V;
Zmienno-napięciowy uniwersalny zasilacz 80W
Okres rękojmi (gwarancji) w miesiącach 24

 

Zasilacze do wszystkich marek Laptopów:

 Zasilacze do wszystkich marek Laptopów:
– Asus
– Acer
– Dell
– HP
– MSI